Inter prezidenti Vlahovich bilan muzokara boshladi
Milanning «Inter» jamoasi «Yuventus» hujumchisi Dushan Vlahovichga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiyalik futbolchi o‘tgan yozda «Eski Sinora» safini tark etmagan, garchi uning shartnomasi kelasi yili yakunlanishi rejalangan bo‘lsa-da. Jurnalist Fabiana Della Valle xabariga ko‘ra, «Inter» rahbari Juzeppe Marotta Vlahovich va uning atrofidagilar bilan bog‘lanib, futbolchining erkin agent sifatida kelajakdagi o‘tishi haqida muzokaralar olib bormoqda.
«Neradzurri» boshqa nomzodlar kabi moliyaviy shartlarni kelishish jarayonida qiyinchiliklarga duch kelishi mumkin, biroq bu masala «Milan» bilan solishtirganda unchalik murakkab emas, chunki «Milan» ham futbolchiga qiziqish bildirgan. Dushan Vlahovich 25 yoshda bo‘lib, Serie Aning dastlabki ikki turida ikkita gol urdi, har ikkala o‘yinda zaxiradan maydonga tushdi.
Ushbu holatlar uning jamoaga qo‘shimcha kuch berishini ko‘rsatadi va kelajakda «Inter» uchun muhim o‘yinchiga aylanishi mumkinligini bildiradi.

Президент Интера начал переговоры с Влаховичем
Миланский «Интер» проявляет интерес к нападающему «Ювентуса» Душану Влаховичу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сербский футболист не покинул «Старую Синьору» прошлым летом, хотя его контракт должен был закончиться в следующем году. По информации журналиста Фабианы Делла Валле, руководитель «Интера» Джузеппе Маротта связался с Влаховичем и его окружением, ведутся переговоры о возможном переходе футболиста в статусе свободного агента.
«Нерадзурри» могут столкнуться с трудностями при согласовании финансовых условий, как и с другими кандидатами, однако эта ситуация не так сложна по сравнению с «Миланом», который также проявляет интерес к игроку. Душану Влаховичу 25 лет, в первых двух турах Серии А он забил два гола, выходя на поле со скамейки запасных в обеих играх.
Эти обстоятельства показывают, что он может добавить команде дополнительную силу и в будущем стать важным игроком для «Интера».