Gakpo Liverpul bilan shartnomani uzaytirdi
Niderlandiya terma jamoasi va Angliyaning "Liverpul" klubi vingeri Kodi Gakpo klub bilan yangi shartnoma imzolagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi kelishuv 2030 yilgacha amal qiladi. Gakpo jamoani tark etishni o‘ylamagani bilan yozda "Bavariya" klubi uning xizmatlariga qiziqish bildirgan.
U ESPNga bergan intervyusida, "Menga ma’lum bo‘lishicha, ular menga qiziqish bildirgan, ammo oxir-oqibat Luis Diasni sotib olishdi", dedi. Futbolchi yangi shartnoma imzolanishidan mamnunligini ta’kidladi.
U shuningdek, transfer oynasi futbolchilar va ularning atrofidagilar uchun stressli bo‘lishi mumkinligini, endi esa bu masala uni bezovta qilmasligini aytdi. Gakpo hozirgi klubida 132 o‘yinda maydonga tushib, 42 ta gol urgan va 19 ta samarali uzatma qilgan.

Гакпо продлил контракт с Ливерпулем
Футболист сборной Нидерландов и вингер английского клуба «Ливерпуль» Коди Гакпо прокомментировал подписание нового контракта с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый контракт действует до 2030 года. Гакпо не планировал покидать команду, хотя летом клуб «Бавария» проявлял интерес к его услугам.
В интервью ESPN он сказал: «Насколько мне известно, они проявляли ко мне интерес, но в итоге купили Луиса Диаса». Футболист подчеркнул, что доволен подписанием нового контракта.
Он также отметил, что трансферное окно может быть стрессовым для игроков и их окружения, но теперь этот вопрос его не беспокоит. Гакпо провёл за текущий клуб 132 матча, забил 42 гола и сделал 19 результативных передач.