Gattuzo Estoniya bilan o‘yinni tahlil qildi
Italiya terma jamoasi bosh murabbiyi Jennaro Gattuzo Estoniya bilan bo‘lib o‘tgan debyut o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Football Italia nashriga bergan intervyusida jamoaning kelajakdagi o‘yinlariga tayyorgarlik haqida gapirdi. Gattuzo o‘z jamoasining taktikasini oldingi murabbiydan farq qilishi mumkinligini aytdi va raqamlar muhim emasligini ta’kidladi.
U shunday dedi: “Biz nima qilishni bilamiz va yaxshi tayyorgarlik ko‘rdik. Oldimizda ertangi o‘yin va undan keyingi Isroilga qarshi bahs bor.” Murabbiy muxlislarni qiyin o‘yinga tayyor bo‘lishga chaqirdi.
U Estoniyani ikki oy davomida o‘rganib chiqqanini, agar bosim o‘rnatilmasa, ular samarali hujum qilishi mumkinligini ta’kidladi. Estoniya himoyasida odatda to‘rt nafar futbolchi bo‘lsa-da, ular beshlikka o‘tib, tezkor qarshi hujumlar bilan xavf tug‘diradi.
Gattuzo o‘yinning oson bo‘lmasligini, hech qachon yengil o‘yinlar bo‘lmasligini eslatdi. Shuningdek, eslatib o‘tamizki, oldingi bosh murabbiy Luciano Spaletti Norvegiyaga mag‘lubiyatdan so‘ng ishdan ozod qilingandi.
Bu mag‘lubiyat jahon chempionatiga chiqish vazifasini murakkablashtirgan edi. Hozirgi murabbiy jamoani yangi marralarga yetaklashga intilmoqda.

Гаттузо проанализировал игру с Эстонией
Главный тренер сборной Италии Дженнаро Гаттузо поделился своими мыслями о дебютном матче против Эстонии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию Football Italia он рассказал о подготовке команды к будущим играм. Гаттузо отметил, что тактика его команды может отличаться от тактики предыдущего тренера и подчеркнул, что цифры не имеют большого значения.
Он сказал: «Мы знаем, что делать, и хорошо подготовились. Впереди у нас завтрашняя игра и затем матч против Израиля.» Тренер призвал болельщиков быть готовыми к сложной игре.
Он отметил, что изучал Эстонию в течение двух месяцев и если не создать давление, они могут эффективно атаковать. Хотя в обороне у Эстонии обычно четыре игрока, они переходят на пятерку и представляют опасность быстрыми контратаками.
Гаттузо напомнил, что игра не будет легкой, и что легких матчей не бывает. Также стоит отметить, что предыдущий главный тренер Лучано Спаллетти был уволен после поражения от Норвегии.
Это поражение усложнило задачу выхода на чемпионат мира. Текущий тренер стремится привести команду к новым вершинам.