Messi muxlislarga xayrlashdi, oxirgi uy o‘yini
Lionel Messi ehtimolki, Argentina milliy jamoasi safida oxirgi uy o‘yinini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli hujumchi ikki gol urib, jamoasiga 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Venesuelani 3:0 hisobida mag‘lub etishda yordam berdi. O‘yindan so‘ng Messi argentinalik muxlislarga xayrlashib, ta’sirli nutq so‘zladi.
U ko‘p yillar davomida har bir o‘yindan zavq olganini, shu tarzda faoliyatini yakunlashni orzu qilganini ta’kidladi. Messi Argentina maydonida muxlislar oldida o‘ynash doimo yoqimli bo‘lganini, Barselona jamoasida ham sevib qolinganini va ayni shunday munosabatni o‘z yurtida ham his qilishni istagani haqida gapirdi.
Argentina milliy jamoasi saralash bosqichida faqat bitta o‘yinni, Ekvadorga qarshi safarda o‘tkazishi qolmoqda. Jamoa allaqachon kelayotgan jahon chempionatida ishtirokini ta’minlagan.

Месси попрощался с болельщиками, последний домашний матч
Лионель Месси, вероятно, провёл свой последний домашний матч в составе сборной Аргентины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний нападающий забил два гола и помог своей команде одержать победу над Венесуэлой со счётом 3:0 в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. После матча Месси попрощался с аргентинскими болельщиками и произнёс трогательную речь.
Он подчеркнул, что на протяжении многих лет получал удовольствие от каждой игры и мечтал завершить карьеру именно так. Месси рассказал, что всегда было приятно играть перед болельщиками на аргентинской земле, что он был любимцем в команде «Барселона» и хотел бы чувствовать такую же поддержку в своей родной стране.
Сборной Аргентины осталась провести только одну игру в отборочном этапе — выездной матч против Эквадора. Команда уже обеспечила своё участие в предстоящем чемпионате мира.