Messi faoliyatini yakunlash vaqtini yaqin deb bildirdi
Argentina terma jamoasi hujumchisi Lionel Messi yaqin orada faoliyatini yakunlashini yana bir bor bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi kelayotgan jahon chempionatida ishtirok etmasligi ehtimoli yuqori ekanini tan oldi. Yakuniy qaror kelasi yilda, musobaqa boshlanishidan biroz oldin qabul qilinadi.
Messi TyC Sports bilan intervyusida, Venesuela jamoasiga qarshi saralash o‘yinida (3:0) g‘alaba qozongandan so‘ng, «Ketishni o‘ylashga tayyor emasman. Bu men xohlagan yoki kutgan narsa emas.
Lekin vaqt yaqinlashayotganini bilaman», dedi. Hozirda «Inter Mayami» klubi hujumchisi Janubiy Amerika saralash bosqichidagi eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida yetakchilik qilmoqda va sakkizta gol urgan.

Месси считает, что время завершения его карьеры близко
Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси вновь заявил, что скоро завершит свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист признал, что вероятность его участия в предстоящем чемпионате мира невысока. Окончательное решение будет принято в следующем году, незадолго до начала турнира.
В интервью TyC Sports после победы над сборной Венесуэлы в отборочном матче (3:0) Месси сказал: «Я не готов думать об уходе. Это не то, чего я хочу или ожидаю.
Но я знаю, что время приближается». В настоящее время нападающий клуба «Интер Майами» лидирует в списке лучших бомбардиров южноамериканского отбора, забив восемь голов.