Ispaniya terma jamoasi va “Barselona” klubi qanot himoyachisi Lamin Yamal yaqin kunlarda maydonga qaytishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli futbolchi Bolgariya terma jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yinning so‘nggi daqiqalarida noqulaylik his qilib, zaxiraga olindi. Ushbu uchrashuvda ispanlar 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Jurnalist Xavyer Erraesning ma’lumotlariga ko‘ra, Yamal jiddiy jarohat olmagan. Jamoa shifokorlari futbolchining holatini baholaganidan so‘ng, u juma kuni dam oladi.
Kutilishicha, yakshanba kuni bo‘ladigan 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichining ikkinchi turida Turkiya terma jamoasiga qarshi o‘yinda ishtirok etadi. Lamin Yamal Bolgariya bilan o‘yinda golga uzatma amalga oshirdi.
Gollarni Mikel Oyarzabal, Mark Kukurelya va Mikel Merino kiritishdi. Bu natijalar jamoaning kuchli o‘yinini namoyish etdi va keyingi bahslarga ishonch bag‘ishladi.

Ламин Ямал травма не серьёзная, вернётся на поле
Ожидается, что защитник сборной Испании и клуба «Барселона» Ламин Ямал скоро вернётся на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний футболист почувствовал дискомфорт в последние минуты матча со сборной Болгарии и был заменён. В этой встрече испанцы одержали победу со счётом 3:0.
По данным журналиста Хавьера Эрраеса, Ямал не получил серьёзной травмы. После оценки состояния футболиста командными врачами, он будет отдыхать в пятницу.
Ожидается, что в воскресенье он примет участие во втором туре отборочного этапа чемпионата мира 2026 года в матче против сборной Турции. Ламин Ямал сделал голевую передачу в матче с Болгарией.
Голы забили Микель Оярсабаль, Марк Кукурелья и Микель Мерино. Эти результаты продемонстрировали сильную игру команды и вселили уверенность в предстоящих матчах.