Skaloniy: Messi Ekvadorga qarshi o‘ynamaydi
Argentina terma jamoasi bosh murabbiyi Lionel Skaloniy ta’kidlaganidek, Lionel Messi yaqinlashib kelayotgan Ekvadorga qarshi o‘yinda maydonga tushmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugungi kunda 38 yoshda bo‘lgan hujumchi «Albiseleste» jamoasiga o‘z maydonida Venesuela ustidan 3:0 hisobida g‘alaba qozonishda katta yordam berdi va ikki gol urdi. Seshanba kechasi argentinaliklar Ekvadorga safar qilib o‘yin o‘tkazadi, ammo yulduz futbolchi bu bahsda ishtirok etmaydi.
Skaloniy so‘zlariga ko‘ra, Messi jamoaga katta kuch sarfladi va endi dam olish hamda oilasi bilan ko‘proq vaqt o‘tkazishga haqli. Shu sababli u Ekvadorga qarshi o‘yinga bormaydi.
Lionel Messi ham o‘zining rasmiy bayonotida ushbu o‘yinda qatnashmasligini ma’lum qildi. Shuni qayd etish kerakki, Argentina terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionatiga mavsumdan oldin, ya’ni o‘tgan bahorda saralashni muvaffaqiyatli yakunlab, ishtirokini ta’minlagan.

Скалони: Месси не сыграет против Эквадора
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони заявил, что Лионель Месси не выйдет на поле в предстоящем матче против Эквадора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время 38-летний нападающий оказал значительную помощь команде «Альбиселесте», одержав дома победу над Венесуэлой со счётом 3:0 и забив два гола. Во вторник вечером аргентинцы отправятся в гости к Эквадору, однако звёздный футболист не примет участия в этом матче.
По словам Скалони, Месси вложил много сил в команду и теперь заслуживает отдыха и больше времени с семьёй. По этой причине он не поедет на матч против Эквадора.
Лионель Месси также в своём официальном заявлении сообщил, что не примет участие в этой игре. Следует отметить, что сборная Аргентины успешно завершила отборочный турнир к чемпионату мира 2026 года ещё прошлой весной, обеспечив себе участие в турнире.