Vinger "Chelsi" jamoasidan Estevao Vilyan Braziliya terma jamoasi safida ilk bor gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh futbolchi mamlakat terma jamoasiga yordam berib, uy maydonida Chiliga qarshi bo‘lib o‘tgan 2026 yilgi Jahon chempionati saralash uchrashuvida 38-daqiqada hisobni ochdi. Uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi.
Estevao 66-daqiqagacha maydonda bo‘lib, keyin zaxiraga olindi. Estevao uchun bu milliy jamoa libosida urilgan birinchi gol bo‘ldi.
U 2024 yil sentyabr oyida terma jamoada debyut qilganidan beri oltita o‘yin o‘tkazdi. Esda tutish joizki, o‘tgan yozda Estevao o‘zining tug‘ilgan klubi "Palmeiras"ni tark etib, Londonning "Chelsi" klubiga o‘tdi.
Hozirgacha u "Chelsi" safida uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol ura olmadi. Estevao yoshligiga qaramay, o‘zining mahorati bilan e’tiborni tortmoqda va kelajakda jahon futbolida katta o‘rin egallashi kutilmoqda.
Uning faoliyati Braziliya futboli uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning muvaffaqiyatli ishtirok etishiga xizmat qiladi.

Эстеван забил первый гол за сборную Бразилии
Вингер "Челси" Эстевао Вильян забил свой первый гол за сборную Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой футболист помог национальной команде, открыв счёт на 38-й минуте в отборочном матче чемпионата мира 2026 года против Чили на домашнем поле. Матч завершился со счётом 3:0.
Эстевао находился на поле до 66-й минуты, после чего был заменён. Этот гол стал для Эстевао первым в составе национальной сборной.
С момента дебюта в сборной в сентябре 2024 года он провёл шесть матчей. Стоит отметить, что прошлым летом Эстевао покинул свой родной клуб "Палмейрас" и перешёл в лондонский "Челси".
До сих пор он сыграл за "Челси" в трёх матчах, но не забивал голов. Несмотря на молодость, Эстевао привлекает внимание своим мастерством и ожидается, что в будущем он займёт важное место в мировом футболе.
Его карьера имеет большое значение для бразильского футбола и способствует успешному выступлению команды.