De Paul Messi bilan o‘yindan keyin gaplashdi
Lionel Messi Venesuela bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan keyin Argentina terma jamoasi muxlislariga xayrlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda u ikki bor gol urdi va jamoasi 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. 38 yoshli super yulduz uchun bu milliy jamoa safidagi so‘nggi rasmiy uy o‘yini bo‘ldi.
Inter Mayami klubi hujumchisi hozircha xalqaro faoliyatini qachon yakunlashini bilmaydi, biroq 2026 yilgi Jahon chempionatida qatnashmasligi ehtimoli bor, chunki u so‘nggi paytlarda jarohatlar sabab ko‘proq qiynalmoqda. De Paul esa o‘zining jamoadoshiga va terma jamoa hamkasbiga o‘yindan so‘ng murojaat qilib, "Qancha vaqt o‘ynashingni bilmayman, lekin men birinchi kunidayoq shu lahzalardan zavqlanaman.
Rahmat, ustoz!" dedi. Lionel Messi Argentina terma jamoasi safida jami 194 o‘yinda maydonga tushib, 114 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning terma jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, u futbol tarixida o‘z o‘rnini mustahkamladi. Messi futbolchilik faoliyatida ko‘plab yutuqlarga erishib, muxlislar qalbida chuqur iz qoldirdi.
Hozirgi vaqtda uning kelajagi haqida aniq ma’lumotlar yo‘q, ammo u hali ham o‘z ishini sevib davom ettirmoqda.

De Paul поговорил с Месси после игры
Лионель Месси попрощался с болельщиками сборной Аргентины после матча с Венесуэлой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой встрече он забил два гола, и его команда одержала победу со счётом 3:0. Для 38-летней суперзвезды это был последний официальный домашний матч в составе национальной сборной.
Нападающий клуба Интер Майами пока не знает, когда завершит международную карьеру, однако есть вероятность, что он не примет участие в чемпионате мира 2026 года, так как в последнее время он испытывает трудности из-за травм. Де Пауль после матча обратился к своему товарищу по команде и партнёру по сборной: «Я не знаю, сколько ты ещё будешь играть, но с первого дня я наслаждаюсь этими моментами.
Спасибо, мастер!» — сказал он. Лионель Месси провёл за сборную Аргентины всего 194 матча и сумел забить 114 голов.
Его вклад в национальную команду огромен, и он укрепил своё место в истории футбола. Месси добился множества успехов в своей карьере и оставил глубокий след в сердцах болельщиков.
В настоящее время нет точной информации о его будущем, но он продолжает с любовью заниматься своим делом.