Milanlik «Inter» jamoasining yarim himoyachisi Davide Frattezi transfer oynasi yopilishidan oldin Angliyaning «Nyukasl» klubiga o‘tishi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Nyukasl» italiyalik futbolchini ijaraga olish va keyinchalik 35-40 million yevro evaziga sotib olish imkoniyati bilan og‘zaki taklif berdi, deb xabar beradi jurnalist Matteo Moretto. «Neradzurri» bu summaga rozi bo‘ldi, ammo Serie A klubi rahbarlari to‘g‘ridan-to‘g‘ri transfer yoki sotib olish majburiyati bo‘lgan variantni afzal ko‘rdi.
Tomonlar kelishuvga erisha olmadi va rasmiy muzokaralar boshlanmadi. Shuningdek, «Inter» va Davide Frattezi o‘zi ham bu bitimni majburan talab qilmaganligi ta’kidlanmoqda.
Yaqin kelajakda klub 25 yoshli yarim himoyachi bilan shartnomaning amal qilish muddatini uzaytirish masalasini muhokama qiladi. Bu holat futbolchining kelajagi bo‘yicha qaror qabul qilishga tayyorlanayotganini ko‘rsatadi.

Ньюкасл предложил аренду Фраттезини из Интер.
Полузащитник миланского «Интера» Давиде Фраттези мог перейти в английский клуб «Ньюкасл» до закрытия трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Ньюкасл» сделал устное предложение об аренде итальянского футболиста с возможностью последующей покупки за 35-40 миллионов евро, сообщает журналист Маттео Моретто. «Нерадзурри» согласились на эту сумму, однако руководство клуба Серии А предпочло вариант с прямым трансфером или обязательством выкупа.
Стороны не смогли достичь соглашения, и официальные переговоры не начались. Также отмечается, что «Интер» и сам Давиде Фраттези не настаивали на этом соглашении.
В ближайшем будущем клуб обсудит продление контракта с 25-летним полузащитником. Это свидетельствует о том, что футболист готовится принять решение относительно своего будущего.