Shvaynshtayger Germaniya mag‘lubiyatini oldindan ko‘rdi
Germaniyaning sobiq futbolchisi Bastyian Shvaynshtayger Germaniya terma jamoasi Slovakiya bilan o‘yinda mag‘lub bo‘lishga tayyor ekanligini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida payshanba kuni bo‘lib o‘tdi. Slovakiya o‘z maydonida 2:0 hisobida g‘alaba qozondi va har bir taymda bittadan gol urdi.
Shvaynshtayger o‘z fikrida mag‘lubiyatga umid qilganini yashirmadi. U jamoaning o‘yini juda yomon bo‘lganini, yaxshi uzatmalar ko‘rmaganini va raqibga hech qanday xavf solinmaganini ta’kidladi.
Futbolchilarning tana tili allaqachon hisob 0:1 bo‘lgan paytda hamma narsani ko‘rsatganini aytdi. G‘alaba qozonish uchun chidamlilik zarur ekanligini, murabbiy qancha gapirmasin, futbolchilar o‘zlari buni anglab yetishi kerakligini ta’kidladi.
Shvaynshtayger shuningdek, bunday o‘yinda jahon chempionatiga chiqish katta omad bo‘lishini bildirdi. U 2004 yildan 2016 yilgacha Germaniya milliy jamoasi safida 121 ta o‘yin o‘tkazgan.

Швайнштайгер предвидел поражение Германии
Бывший футболист сборной Германии Бастиан Швайнштайгер признался, что был готов к поражению немецкой команды в матче со Словакией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч прошёл в четверг в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Словакия одержала победу на своём поле со счётом 2:0, забив по одному голу в каждом тайме.
Швайнштайгер не скрывал, что в душе надеялся на поражение. Он подчеркнул, что игра команды была очень плохой, не было хороших передач, и сопернику не было нанесено никакой угрозы.
Он отметил, что язык тела футболистов уже при счёте 0:1 показывал всё. Для победы нужна выносливость, и независимо от того, сколько говорит тренер, сами игроки должны это понять.
Швайнштайгер также отметил, что выход на чемпионат мира после такой игры будет большой удачей. Он провёл 121 матч за сборную Германии с 2004 по 2016 год.