Bardgji Barselonadagi iliq muhitni maqtadi
Futbolchi Runi Bardgji «Barselona» jamoasidagi muhit haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli qanot himoyachisi iyul oyida Daniyaning «Kopenhagen» klubidan «sine-granatoviy» jamoaga qo‘shildi. U yangi jamoasida juda iliq va do‘stona muhit mavjudligini ta’kidladi.
Runi barcha futbolchilar bir oila kabi birlashganini, bunday muhitni avvalgi jamoalarida ko‘rmaganini aytdi. Ko‘pchilik «Barselona» futbolchilari birga o‘sgan, ular yoshlar akademiyasidan beri bir-birini yaxshi biladi.
Jamoada do‘stlar guruhlarga bo‘linmagan, barcha futbolchilar bir maqsad yo‘lida harakat qiladi. Ispan matbuoti yosh shved futbolchining bu so‘zlarini keltirmoqda.
Hozircha Runi Bardgji «Barselona»ning asosiy jamoasida rasmiy o‘yinlarda maydonga tushmadi, chunki u yaqinda ro‘yxatdan o‘tkazildi. U jamoaga moslashib, o‘z o‘rnini topishga harakat qilmoqda.

Барджи похвалил тёплую атмосферу в Барселоне
Футболист Руни Барджи рассказал о атмосфере в команде «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
19-летний фланговый защитник в июле присоединился к «сине-гранатовым» из датского клуба «Копенгаген». Он отметил, что в новой команде царит очень тёплая и дружелюбная атмосфера.
Руни сказал, что все футболисты объединены как одна семья, и он не видел такой атмосферы в своих предыдущих командах. Большинство игроков «Барселоны» выросли вместе, они хорошо знают друг друга с академии молодёжи.
В команде нет разделения на дружеские группы, все футболисты движутся к одной цели. Об этом пишет испанская пресса, цитируя слова молодого шведского футболиста.
Пока Руни Барджи не выходил на поле в официальных матчах основной команды «Барселоны», так как он недавно был зарегистрирован. Он старается адаптироваться в команде и найти своё место.