Gladilin Rossiya va Iordaniya o‘yinini sharhladi
Futbol mutaxassisi Valeriy Gladilin Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi do‘stona o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar Moskva stadionida 0:0 hisobida durang o‘ynashdi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, raqib munosib edi.
Ular Jahon chempionatiga munosib tarzda yo‘llanma olishgan va o‘yin davomida o‘zlarini yaxshi ko‘rsatdilar. Natija odatiy hisoblanadi, chunki jamoalar g‘alaba qozonishi ham, gol o‘tkazib yuborishi ham mumkin edi.
Rossiya terma jamoasi navbatdagi do‘stona uchrashuvini 7-sentabr kuni Qatarga qarshi o‘tkazadi. Shuni eslatib o‘tish kerakki, FIFA va UEFA qaroriga ko‘ra, Rossiya milliy jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.
Bu qaror jamoaning xalqaro maydondagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatmoqda. Shu sababli, Rossiya terma jamoasi faqat do‘stona o‘yinlarda qatnashmoqda.
Ushbu vaziyat jamoaning kelajakdagi imkoniyatlariga ta’sir qilishi mumkin. Futbol mutaxassislari va muxlislar bu holatni diqqat bilan kuzatib bormoqdalar.

Gladilin прокомментировал матч Россия — Иордания
Футбольный эксперт Валерий Гладилин поделился своими мыслями о товарищеском матче между сборными России и Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды сыграли вничью 0:0 на московском стадионе. По словам специалиста, соперник был достойным.
Они заслуженно получили путёвку на чемпионат мира и хорошо проявили себя в ходе игры. Результат считается обычным, так как команды могли как выиграть, так и пропустить гол.
Следующий товарищеский матч сборная России проведёт 7 сентября против Катара. Следует напомнить, что согласно решению FIFA и UEFA, сборная России отстранена от участия в международных соревнованиях.
Это решение влияет на деятельность команды на международной арене. Поэтому сборная России участвует только в товарищеских матчах.
Данная ситуация может повлиять на будущие возможности команды. Футбольные эксперты и болельщики внимательно следят за развитием событий.