Xames Rodriges jahon chempionatiga chiqdi
Kolumbiya milliy terma jamoasi yarim himoyachisi Xames Rodriges 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidagi Boliviya jamoasiga qarshi uy uchrashuvidagi g‘alabadan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining terma jamoa uchun o‘ynash tajribasi haqida gapirib, jamoaga to‘liq bag‘ishlanganini ta’kidladi. 34 yoshli futbolchi o‘yinlardan so‘ng bergan intervyusida milliy jamoa safida o‘ynash unga ko‘p narsalarni berdi, dedi.
Eslatib o‘tamiz, Kolumbiya terma jamoasi Boliviyani 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng Xames Rodriges va uning jamoasi 25 ochko to‘plab, 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani kafolatladi.
Kelasi mundial Rodriges uchun uchinchi katta xalqaro turnir bo‘ladi. Bu natija futbolchining faoliyatidagi muhim bosqich hisoblanadi.

Хамес Родригес вышел на чемпионат мира
Полузащитник национальной сборной Колумбии Хамес Родригес поделился своими мыслями после домашней победы над сборной Боливии в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о своем опыте игры за сборную и подчеркнул свою полную преданность команде. 34-летний футболист в интервью после матча отметил, что игра за национальную команду дала ему многое.
Напомним, сборная Колумбии одержала победу над Боливией со счетом 3:0. После этой победы Хамес Родригес и его команда набрали 25 очков и обеспечили себе путевку на чемпионат мира 2026 года.
Следующий мундиаль станет для Родригеса третьим крупным международным турниром. Этот результат является важным этапом в карьере футболиста.
Успехи в составе национальной сборной способствуют дальнейшему повышению его профессионального уровня.