Hujumchi yarim himoyachi Estevao Braziliya terma jamoasi safidagi debyut golini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Jahon chempionati 2026 saralash bosqichida Chili terma jamoasi darvozasiga gol urdi. Estevao bu golni bolalik orzusining amalga oshishi sifatida baholadi va uni yaqinlariga bag‘ishlashini bildirdi.
U har doim muxlislarni quvontirish uchun bor imkoniyatini ishga solishga harakat qilishini ta’kidladi. FIFA matbuot xizmati orqali 18 yoshli futbolchining so‘zlari yetkazildi.
Eslatib o‘tamiz, Braziliya terma jamoasi Chili ustidan 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Carlo Anchelotti boshchiligidagi jamoa 2026 yilgi Jahon chempionatiga muddatidan oldin yo‘llanma oldi.
Ushbu yutuq Braziliya futboli uchun muhim bosqich bo‘lib, jamoaning kuchli tayyorgarligini ko‘rsatmoqda. Endi ular asosiy musobaqaga to‘liq tayyor holda kirishadi.

Эстеван забил дебютный гол за сборную Бразилии
Нападающий полузащитник Эстевао прокомментировал свой дебютный гол за сборную Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил гол в ворота сборной Чили в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Эстевао оценил этот гол как исполнение детской мечты и посвятил его своим близким.
Он подчеркнул, что всегда старается приложить все усилия, чтобы радовать болельщиков. Слова 18-летнего футболиста были переданы пресс-службой ФИФА.
Напомним, сборная Бразилии одержала уверенную победу над Чили со счетом 3:0. Команда под руководством Карло Анчелотти досрочно получила путевку на чемпионат мира 2026 года.
Это достижение стало важным этапом для бразильского футбола и демонстрирует сильную подготовку команды. Теперь они войдут в основной турнир полностью готовыми.