Anchelotti Luis Enrikening o‘yinini yuqori baholadi
Braziliya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti "Zenit" jamoasi yarim himoyachisi Luis Enrikening 2026 yilgi Jahon chempionati saralash o‘yinida Chili terma jamoasiga qarshi ko‘rsatgan o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Luis Enrike o‘yinga zaxiradan tushib, golga uzatma berish orqali jamoasining muvaffaqiyatiga hissa qo‘shdi. Italiyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, Luis juda katta iste’dodga ega futbolchi hisoblanadi.
U yakka o‘zi raqib bilan kurashishda juda mahoratli ekanligini ko‘rsatdi. Uning maydonga tushishi jamoaning o‘yin uslubini sezilarli darajada o‘zgartirdi va yangi nafas olib keldi.
Bunday qobiliyatga ega futbolchilar o‘yinning kechishini o‘zgartira olishadi va bu terma jamoa uchun muhim afzallikdir. Shuningdek, Braziliya terma jamoasi ushbu o‘yinda 3:0 hisobida g‘alaba qozonganini eslatib o‘tish lozim.
Bu natija jamoaning kuchli va tayyor ekanligini yana bir bor isbotladi. Anchelotti va uning jamoasi kelajakdagi musobaqalarda ham yuqori natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Анчелотти высоко оценил игру Луиса Энрике
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти высоко оценил игру полузащитника «Зенита» Луиса Энрике в отборочном матче чемпионата мира 2026 года против сборной Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Луис Энрике вышел на поле со скамейки запасных и внес вклад в успех команды, сделав голевую передачу. По словам итальянского специалиста, Луис — футболист с большим талантом.
Он продемонстрировал высокое мастерство в единоборствах с соперниками. Его выход на поле значительно изменил стиль игры команды и вдохнул новую энергию.
Футболисты с такими способностями могут изменить ход игры, что является важным преимуществом для сборной. Также стоит отметить, что сборная Бразилии одержала победу в этом матче со счётом 3:0.
Этот результат ещё раз подтвердил силу и готовность команды. Анчелотти и его команда стремятся показывать высокие результаты и на будущих соревнованиях.