VTB boshqaruvi raisi Karpin haqida fikr bildirdi
VTB boshqaruvi raisi Andrey Kostin Moskva "Dinamo" jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpinning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaga yangi murabbiy o‘zini namoyon etishi uchun vaqt berilishi lozim. Karpin taniqli mutaxassis bo‘lib, "Dinamo"ga tasodifiy kelmagan.
Uning sifatlari hammaga ma’lum. Valeriy Karpin o‘tgan yozda "oq-ko‘k" jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan va uch yillik shartnoma imzolagan.
U Moskva klubi bilan birga Rossiya terma jamoasida ham faoliyat yuritmoqda. Hozirgi vaqtda Premyer-liga doirasida o‘tkazilgan yetti turdan so‘ng "Dinamo" sakkiz ochko to‘plagan va musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari va murabbiyning faoliyati ko‘proq vaqt va natija orqali baholanadi. Shu bois, jamoa va murabbiyga ishonch bilan qarash muhimdir.

Глава правления ВТБ Карпин высказался
Председатель правления ВТБ Андрей Костин высказался о будущем главного тренера московского «Динамо» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, новой команде нужно дать время, чтобы тренер смог проявить себя. Карпин — известный специалист, и его приход в «Динамо» не случаен.
Его качества известны всем. Валерий Карпин был назначен главным тренером «бело-голубых» прошлым летом и подписал трехлетний контракт.
Он работает как с московским клубом, так и со сборной России. В настоящее время после семи туров в рамках Премьер-лиги «Динамо» набрало восемь очков и занимает девятое место в турнирной таблице.
Будущие успехи команды и деятельность тренера будут оцениваться по времени и результатам. Поэтому важно с доверием относиться к команде и тренеру.