Bruno Enrike 12 o‘yindan chetlashtirildi
Braziliya Oliy sport sudyasi «Flamenqo» klubi vingeri Bruno Enrikega oid qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tkazilgan tekshiruv natijasida 34 yoshli futbolchi qasddan sariq kartochka olishda aybli deb topildi. Manbalarga ko‘ra, futbolchiga 9425 yevro miqdorida jarima solindi va u 12 ta o‘yindan chetlashtirildi.
Bundan tashqari, unga 2 dan 6 oygacha qamoq jazosini olish xavfi mavjud. Braziliya futbol konfederatsiyasi kuzatuv tizimi aniqlashicha, Bruno Enrikening ukasi, kelini va jiyanasi o‘yindan bir kun oldin tikish saytida hisob ochib, «Flamenqo» va «Santos» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda futbolchining sariq kartochka olishi uchun pul tikishgan.
Ushbu holat o‘yinlarni tashkil etishda noqonuniy harakat sifatida baholandi va tegishli choralar ko‘rildi. Braziliya sport sudining qarori futbol sohasida adolat va halollikni ta’minlashga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Бруно Энрике отстранён на 12 матчей
Высший спортивный суд Бразилии принял решение в отношении вингера клуба «Фламенго» Бруно Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По результатам проведённой проверки 34-летний футболист был признан виновным в умышленном получении жёлтой карточки. По данным источников, футболист был оштрафован на 9425 евро и дисквалифицирован на 12 матчей.
Кроме того, ему грозит тюремное заключение сроком от 2 до 6 месяцев. По данным системы наблюдения Конфедерации футбола Бразилии, брат, невестка и племянник Бруно Энрике за день до матча открыли счёт на сайте ставок и поставили деньги на получение футболистом жёлтой карточки в матче между командами «Фламенго» и «Сантос».
Этот случай был квалифицирован как незаконное действие при организации матчей, и были приняты соответствующие меры. Решение спортивного суда Бразилии рассматривается как важный шаг, направленный на обеспечение справедливости и честности в сфере футбола.