Qatar terma jamoasi Rossiya bilan o‘yinga tayyorlanmoqda
Saad al-Kuvori, Qatar terma jamoasi matbuot xizmati rahbari, Rossiya terma jamoasi bilan o‘tkaziladigan BetBoom do‘stlik uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, ushbu o‘yin 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichiga tayyorgarlik doirasida o‘tkazilmoqda. Qatar terma jamoasi Rossiya bilan ilk bor o‘ynamayapti, bu o‘yin ularga qimmatli tajriba beradi.
Al-Kuvori so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yinda olingan tajriba jahon chempionatiga tayyorgarlik jarayonida muhim ahamiyatga ega. Qatar va Rossiya terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 7 sentyabr kuni Er-Rayyan stadionida bo‘lib o‘tadi.
Shuningdek, 4 sentyabr kuni Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi Iordaniya terma jamoasi bilan do‘stlik o‘yinini o‘tkazib, 0:0 hisobida durang o‘ynadi. Bu o‘yin Rossiya jamoasining tayyorgarlik jarayonidagi muhim bosqichlardan biri hisoblanadi.

Сборная Катара готовится к игре с Россией
Саад аль-Кувори, руководитель пресс-службы сборной Катара, высказался о товарищеском матче BetBoom со сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот матч проводится в рамках подготовки к отборочному этапу чемпионата мира 2026 года. Сборная Катара играет с Россией не впервые, этот матч даст им ценный опыт.
По словам аль-Кувори, полученный в этой игре опыт имеет важное значение в процессе подготовки к чемпионату мира. Встреча сборных Катара и России состоится 7 сентября на стадионе Эр-Райян.
Кроме того, 4 сентября сборная России под руководством Валерия Карпина провела товарищеский матч со сборной Иордании, сыграв вничью 0:0. Эта игра является одним из важных этапов подготовки российской команды.