VTB boshlig‘i: Dinamo bir kun chempion bo‘ladi
VTB boshlig‘i Andrey Kostin Moskva «Dinamo» jamoasining Premyer-liga chempionlik poygasidagi navbatdagi muvaffaqiyatsizligi uning uchun tragediya bo‘ladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kostinning so‘zlariga ko‘ra, jamoa oxirgi 50 yil davomida chempion bo‘la olmagan, ammo bu tragediya emas. Har kim chempion bo‘lishni xohlaydi va oldinda chempionatning katta qismi bor.
Bir kuni ular ham chempionlikni qo‘lga kiritishlariga ishonadi. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng, «Dinamo» jamoasi sakkiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi o‘yinda Valeriy Karpinning shogirdlari o‘z maydonida «Spartak» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Poytaxt derbisi 13 sentabr, shanba kuni o‘tkaziladi.
Bu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘ladi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Глава ВТБ: Динамо однажды станет чемпионом
Глава ВТБ Андрей Костин ответил на вопрос, станет ли очередной неудачный сезон московского «Динамо» в борьбе за чемпионство в Премьер-лиге для него трагедией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Костина, команда не может стать чемпионом уже 50 лет, но это не трагедия. Каждый хочет стать чемпионом, и впереди ещё большая часть чемпионата.
Он верит, что однажды они тоже завоюют чемпионство. После семи туров чемпионата России «Динамо» набрало восемь очков и занимает девятое место в турнирной таблице.
В следующем матче подопечные Валерия Карпина сыграют на своём поле против «Спартака». Столичное дерби состоится в субботу, 13 сентября.