Batrakov Rossiya terma jamoasida yetakchi bo‘lishga tayyor
Moskva “Lokomotiv” jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov Rossiya milliy terma jamoasida yetakchi bo‘lishga tayyorligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida shunday dedi: “Men faqat mehnat qilib, o‘z ustimda ishlashga harakat qilaman. Agar hamma narsani to‘g‘ri bajarsam, yetakchilik o‘z-o‘zidan keladi.” Kecha BetBoom do‘stlik uchrashuvida Rossiya milliy jamoasi Iordaniya terma jamoasi bilan durang o‘ynadi.
O‘yinning yakuni 0:0 hisobida tugadi. Valeriy Karpinning shogirdlari navbatdagi nazorat o‘yinini 7 sentyabr kuni Qatarga qarshi o‘tkazadi.
Eslatib o‘tish joizki, 2022 yil fevral oyidan boshlab Rossiya milliy jamoasi xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Shu sababli terma jamoa xalqaro maydonda faoliyatini davom ettira olmayapti.
Terma jamoaning kelajakdagi rejalari va imkoniyatlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar berilishi kutilmoqda.

Батраков готов стать лидером сборной России
Полузащитник московского «Локомотива» Алексей Батраков высказался о своей готовности стать лидером национальной сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал следующее: «Я просто стараюсь работать и совершенствоваться. Если всё делать правильно, лидерство придёт само собой.» Вчера в товарищеском матче BetBoom сборная России сыграла вничью с командой Иордании.
Игра завершилась со счётом 0:0. Подопечные Валерия Карпина проведут следующий контрольный матч 7 сентября против Катара.
Напомним, что с февраля 2022 года сборная России отстранена от международных соревнований. По этой причине команда не может выступать на международной арене.