Moskva «Spartak» jamoasi Yevropa klublaridan ikki yangi markaziy himoyachini sotib olish uchun jami ikki million yevro sarflaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq klub Fransiyaning «Renn» jamoasidan Kristofer Vu va Turkiyaning «Fenerbaxche» jamoasidan Aleksandr Jiku bilan muzokaralar olib borayotgani xabar qilingandi. Natijada «qizil-oq» jamoa Jiku uchun ikki million yevro to‘lab, unga «2+1» shartnoma taklif qiladi.
Vu esa «Spartak»ga bepul keladi, deb ma’lum qilmoqda ichki manba Ivan Karpov. Jiku 31 yoshda bo‘lib, Gana milliy terma jamoasi safida 33 ta o‘yin o‘tkazgan, jumladan 2022 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan.
23 yoshli Vu esa Kamerun milliy jamoasi sharafini himoya qiladi. Uning o‘ziga xosligi bo‘yining 193 santimetrga tengligi hisoblanadi.
«Spartak»da undan faqat Srjan Babich (194 sm) balandroqdir. Ushbu transferlar jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan.

Спартак купил двух защитников из Европы
Московский «Спартак» потратит в общей сложности два миллиона евро на покупку двух новых центральных защитников из европейских клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что клуб ведет переговоры с Кристофером Ву из французского «Ренна» и Александром Джику из турецкого «Фенербахче». В итоге «красно-белые» заплатят за Джику два миллиона евро и предложат ему контракт по схеме «2+1».
Ву же, по информации внутреннего источника Ивана Карпова, перейдет в «Спартак» бесплатно. Джику 31 год, он провел 33 матча за национальную сборную Ганы, в том числе участвовал в чемпионате мира 2022 года.
23-летний Ву защищает честь национальной сборной Камеруна. Его особенностью считается рост в 193 сантиметра.
В «Спартаке» выше него только Срджан Бабич (194 см). Эти трансферы направлены на укрепление линии защиты команды.