Rossiya milliy terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Boris Ignatyev Iordaniya bilan do‘stlik o‘yini birinchi bo‘limidagi zaif o‘yin sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Moskva shahrida bo‘lib o‘tdi va 0:0 hisobida yakunlandi. Iordaniya jamoasi asosiy ko‘rsatkichlar, xususan, darvozaga zarbalar soni bo‘yicha Rossiyadan ustun bo‘ldi.
Ignatyev fikricha, birinchi bo‘limda rus futbolchilari yoki jamoani o‘rganishga harakat qilgan, yoki Iordaniyaning kuchini yetarlicha e’tiborga olmagan. Mutaxassis Metaratings saytiga bergan intervyusida shunday dedi.
U shuningdek, ikkinchi bo‘limda murabbiy Valeriy Karpinning o‘yinga kiritgan o‘zgarishlari jamoa o‘yinini jonlantirganini ta’kidladi. Bu esa g‘alabaga erishish imkonini yaratgan.
Birinchi bo‘limda darvozaga zarbalar statistikasi Iordaniya foydasiga 8-3 va to‘g‘ri zarbalar bo‘yicha 4-1 ni tashkil etdi. Rossiya terma jamoasidan esa faqat Dmitriy Vorobyev raqib darvozabonini qiynadi.

Игнатьев объяснил слабость сборной России
Бывший главный тренер сборной России Борис Игнатьев объяснил причины слабой игры в первом тайме товарищеского матча с Иорданией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в Москве и завершилась со счётом 0:0. Команда Иордании превзошла Россию по основным показателям, в частности по количеству ударов по воротам.
По мнению Игнатьева, в первом тайме российские футболисты либо пытались изучить соперника, либо недостаточно серьёзно восприняли силу Иордании. Об этом специалист рассказал в интервью сайту Metaratings.
Он также отметил, что изменения, внесённые тренером Валерием Карпиным во втором тайме, оживили игру команды. Это создало возможность для победы.
Статистика ударов по воротам в первом тайме была в пользу Иордании — 8-3, а по точным ударам — 4-1. Из российской сборной только Дмитрий Воробьёв доставил проблемы вратарю соперника.