«Valyadolid» xarajatlarni qisqartirib, ofislarni yopdi
Ispaniyaning yuqori ligasidan chiqib ketish Ronaldu uchun so‘nggi sabr poyasi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bir necha yil davomida klubga egalik qilgan bo‘lsa-da, muxlislar uni klubni tark etishga majbur qildi. Shunday bo‘lsa-da, Ronaldu ortida og‘ir moliyaviy va tashkiliy meros qoldirdi, deb xabar beradi Radio Marca.
Birinchidan, yangi rahbariyat Ronaldu tomonidan qoldirilgan kamida 14 nafar xodimni ishdan bo‘shatishga majbur bo‘ldi, chunki ularning faoliyati samarali emasligi aniqlangan. Ikkinchidan, xarajatlarni kamaytirish maqsadida qo‘shimcha choralarga murojaat qilindi va klubning bir necha ofislari, jumladan 2019 yilda ochilgan va hashamat bilan jihozlangan Madriddagi ofis yopildi.
Ushbu ofis hatto "Real" klubining ham e’tiborini tortishi mumkin edi. Yangi rahbariyat endi klubni faqat sportga oid investitsiyalarga yo‘naltirishni rejalashtirmoqda, vakillik va ko‘rinish uchun sarflanadigan mablag‘larni qisqartirishga ahamiyat beradi.

Выход из высшей лиги Испании стал для Роналду последним пределом терпения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя он владел клубом несколько лет, болельщики заставили его покинуть клуб. Тем не менее, Роналду оставил после себя тяжелое финансовое и организационное наследие, сообщает Radio Marca.
Во-первых, новое руководство было вынуждено уволить как минимум 14 сотрудников, оставшихся после Роналду, поскольку их деятельность признали неэффективной. Во-вторых, в целях сокращения расходов были приняты дополнительные меры, и несколько офисов клуба, включая офис в Мадриде, открытый в 2019 году и роскошно оборудованный, были закрыты.
Этот офис мог бы даже привлечь внимание клуба "Реал". Новое руководство теперь планирует направлять клуб только на спортивные инвестиции, уделяя внимание сокращению расходов на представительство и имидж.
Это решение направлено на устойчивое развитие клуба в будущем и повышение его конкурентоспособности.