Luis Enrike Braziliya g‘alabasi haqida fikr bildirdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi va Braziliya terma jamoasi qanoti hujumchisi Luis Enrike 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichidagi Chili terma jamoasiga qarshi o‘yinda qozonilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Braziliya terma jamoasi libosida o‘ynash orzusining amalga oshgani, bu kun uning faoliyatidagi muhim voqea ekanligini ta’kidladi. Luis Enrike o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi bayonotida yaqinlariga ko‘rsatgan yordami uchun minnatdorlik bildirdi.
Shuningdek, u o‘zining o‘yini bilan muxlislar va jamoa hamkasblariga ijobiy kayfiyat ulashganidan mamnunligini ifoda etdi. Jamoa bosh murabbiyi Karlo Anchelotti rahbarligida Braziliya terma jamoasi Chili ustidan 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishdi.
Ushbu o‘yinda Luis Enrike golga uzatma berganligi bilan ajralib chiqdi. Umuman olganda, Braziliya terma jamoasi saralash bosqichida kuchli o‘yin ko‘rsatib, keyingi bosqichga ishonch bilan qadam qo‘ymoqda.

Луис Энрике высказался о победе Бразилии
Фланговый нападающий петербургского "Зенита" и сборной Бразилии Луис Энрике поделился мнением о победе в матче отборочного этапа чемпионата мира 2026 года против сборной Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что исполнение мечты играть в форме сборной Бразилии — важное событие в его карьере. В своем заявлении в социальных сетях Луис Энрике выразил благодарность близким за оказанную поддержку.
Также он отметил, что рад, что своим выступлением смог подарить положительные эмоции болельщикам и товарищам по команде. Под руководством главного тренера Карло Анчелотти сборная Бразилии одержала уверенную победу над Чили со счетом 3:0.
В этом матче Луис Энрике отличился результативной передачей. В целом сборная Бразилии демонстрирует сильную игру на отборочном этапе и уверенно движется к следующему этапу.