Iordaniya milliy terma jamoasi va "Renna" klubi hujumchisi Mussa al-Tamari Rossiyaning "Monako" jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Golovin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Golovinni juda yaxshi futbolchi deb atadi va uni yuqori darajadagi sportchi sifatida ta’rifladi. Mussa al-Tamari Fransiyada Golovin bilan uchrashganini aytib, unga kelajakda omad tiladi.
U o‘z o‘yinlaridan tashqari futbolni ko‘p tomosha qilmasligini, ammo Golovinni a’lo darajadagi futbolchi deb hisoblashini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, yaqinda Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu o‘yinda jamoalar 0:0 hisobida durang o‘ynashdi. Golovin o‘tgan mavsumda "Monako" safida 29 ta o‘yin o‘tkazdi, uchta gol urdi va bitta golga uzatma berdi.

Al-Tamari: Головин настоящий топ-футболист
Нападающий национальной сборной Иордании и клуба "Ренн" Мусса аль-Тамари высказался о полузащитнике российской команды "Монако" Александре Головине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал Головина очень хорошим футболистом и охарактеризовал его как спортсмена высокого уровня. Мусса аль-Тамари рассказал, что встречался с Головиным во Франции и пожелал ему удачи в будущем.
Он отметил, что не смотрит много футбол помимо своих игр, но считает Головина футболистом высочайшего класса. Напомним, недавно состоялся товарищеский матч между сборными России и Иордании.
В этой игре команды сыграли вничью 0:0. В прошлом сезоне Головин провел за "Монако" 29 матчей, забил три гола и отдал одну результативную передачу.