CSKA jamoasi yarim himoyachisi Matvey Kislyak Rossiya terma jamoasi safida o‘zining jamoadoshi Kirill Glebovning do‘stlik o‘yinidagi debyutini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Glebov 61-daqiqada Andrey Mostovoy o‘rniga maydonga tushdi. Valeriy Karpinning ishonchini oqlashga harakat qilgan futbolchi faol o‘ynadi, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmadi.
Kislyakning so‘zlariga ko‘ra, agar Glebov gol urganida juda yaxshi bo‘lardi. Shunga qaramay, uning maydonga tez va ishtiyoq bilan chiqqani aniq ko‘rinib turdi.
U Kirillning o‘yini bilan faxrlanadi. Moskva shahrida bo‘lib o‘tgan o‘yin 0:0 hisobida yakunlandi.
Kislyak esa o‘yinga chaqirilgan bo‘lsa-da, maydonga tushmadi. 7 sentabr kuni Rossiya terma jamoasi Qatarga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Oktyabr oyida esa Valeriy Karpinning shogirdlarini Eron va Boliviya jamoalari bilan o‘yinlar kutmoqda. Noyabrda esa ular 2026 yilgi Jahon chempionati saralash turnirida Janubiy Amerikada so‘nggi o‘rinni egallagan Chili terma jamoasi bilan maydonga chiqadi.

Кисляк оценил дебют Глебова в сборной России
Полузащитник ЦСКА Матвей Кисляк оценил дебют своего одноклубника Кирилла Глебова в сборной России в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Глебов вышел на поле на 61-й минуте вместо Андрея Мостового. Футболист, стараясь оправдать доверие Валерия Карпина, играл активно, но забить гол не смог.
По словам Кисляка, было бы очень хорошо, если бы Глебов забил гол. Тем не менее, было заметно, что он вышел на поле быстро и с энтузиазмом.
Он гордится игрой Кирилла. Матч, прошедший в Москве, завершился со счётом 0:0.
Кисляк, хотя и был вызван на игру, на поле не вышел. 7 сентября сборная России проведёт выездной матч против Катара.
В октябре подопечных Валерия Карпина ждут игры с командами Ирана и Боливии. В ноябре они сыграют с командой Чили, занявшей последнее место в Южной Америке в отборочном турнире к чемпионату мира 2026 года.