Tochilin: Karpinning ishida muammo yo‘q, deydi ekspert
Sochi jamoasining sobiq bosh murabbiyi Aleksandr Tochilin Valeriy Karpinning poytaxtdagi Dinamo jamoasidagi natijalari Rossiya milliy terma jamoasining o‘yiniga ta’sir qilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, milliy terma jamoa va klub ishlarining farqli ekanligi sababli, Karpinning Dinamodagi muvaffaqiyatsiz natijalari terma jamoaga ta’sir qilmasligi mumkin. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, u Karpinning ishida muammo ko‘rmaydi.
Kecha BetBoom do‘stlik uchrashuvida Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida Iordaniyani qabul qildi. O‘yinning yakuni 0:0 hisobida durang bilan tugadi.
Karpinning shogirdlari keyingi o‘yinni 7 sentyabr kuni Qatarning terma jamoasiga qarshi mehmondo‘stlikda o‘tkazadi. Ushbu o‘yin milliy jamoaning keyingi rasmiy uchrashuvi sifatida katta ahamiyatga ega.
Terma jamoaning natijalari va murabbiylik faoliyati mamlakat futbolining rivojlanishiga ta’sir ko‘rsatadi. Shuning uchun har bir o‘yin va tayyorgarlik jarayoni jiddiy nazorat ostida bo‘ladi.

Tochilin: В работе Карпина нет проблем, говорит эксперт
Бывший главный тренер команды Сочи Александр Точилин высказался о том, что результаты Валерия Карпина в столичном клубе Динамо могут повлиять на игру сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, поскольку работа в национальной сборной и клубе отличается, неудачные результаты Карпина в Динамо могут не повлиять на сборную. По словам специалиста, он не видит проблем в работе Карпина.
Вчера в товарищеском матче BetBoom сборная России на своем поле принимала Иорданию. Игра завершилась вничью со счетом 0:0.
Подопечные Карпина проведут следующий матч 7 сентября в гостях против сборной Катара. Эта игра имеет большое значение как следующий официальный матч национальной команды.
Результаты сборной и тренерская деятельность влияют на развитие футбола в стране. Поэтому каждый матч и процесс подготовки находятся под строгим контролем.