29 yoshli rossiyalik hujumchi German Onugha, huquqlari Kopengagen klubi tomonidan nazorat qilinayotgan futbolchi, Daniya chempionatidan Turkiya Superligasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Legalbet jurnalistlarining xabariga ko‘ra, noma’lum ikki klub hujumchiga taklif bergan. Turkiya klublari Germanga yiliga 850 ming yevro maosh taklif qilmoqda.
Onughaning Kopengagen bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. 29 yoshli futbolchining bozor qiymati 1,8 million yevroga baholanmoqda.
O‘tgan mavsumda hujumchi 28 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi. German Onugha o‘zining samarali o‘yinlari bilan jamoasining hujum chizig‘ida muhim rol o‘ynaydi.
Uning Turkiya Superligasiga ko‘chishi futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Онуха получил два предложения из Турецкой Суперлиги
29-летний российский нападающий Герман Онуха, права на которого контролирует клуб Копенгагена, может перейти из чемпионата Дании в Суперлигу Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналистов Legalbet, два неизвестных клуба сделали предложение нападающему. Турецкие клубы предлагают Герману зарплату в 850 тысяч евро в год.
Действующий контракт Онухи с Копенгагеном истекает следующим летом. Рыночная стоимость 29-летнего футболиста оценивается в 1,8 миллиона евро.
В прошлом сезоне нападающий провел 28 матчей, забил 13 голов и сделал одну результативную передачу. Герман Онуха играет важную роль в атакующей линии своей команды благодаря своим эффективным выступлениям.
Переход в Суперлигу Турции может стать новым этапом в карьере футболиста. Переговоры между клубом и игроком продолжаются.