Pogrebnyak: Rossiya Iordaniya bilan durang o‘ynadi
Sobiq Moskva “Dinamo” futbolchisi Pavel Pogrebnyak Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasida kechgan BetBoom do‘stlik uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda hisob 0:0 bo‘lib, durang qayd etildi. Pogrebnyakning aytishicha, uy maydonida o‘tkazilgan o‘yinda gollar ketma-ketligi uzildi, bu esa kutilmagan natija bo‘ldi.
U terma jamoamiz futbolchilari darajasi boshqacha ekanini ta’kidladi. Keyingi do‘stlik uchrashuvida Rossiya terma jamoasi Qatar jamoasi bilan bellashadi.
Ushbu o‘yin 7-sentabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Shuni eslatib o‘tish lozimki, xalqaro taqiq tufayli Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazishi mumkin.
Bu cheklovlar jamoaning rasmiy musobaqalarda qatnashishiga to‘sqinlik qilmoqda. Shu sababli, hozirgi vaqtda terma jamoa faqat do‘stlik o‘yinlariga e’tibor qaratmoqda.

Погребняк: Россия сыграла вничью с Иорданией
Бывший футболист московского «Динамо» Павел Погребняк высказался о товарищеском матче BetBoom между сборными России и Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче был зафиксирован счет 0:0, ничья. По словам Погребняка, в домашней игре прервалась серия голов, что стало неожиданным результатом.
Он подчеркнул, что уровень игроков нашей сборной отличается. В следующем товарищеском матче сборная России встретится с командой Катара.
Игра состоится в воскресенье, 7 сентября. Следует отметить, что из-за международных санкций команда под руководством Валерия Карпина может проводить только товарищеские матчи.
Эти ограничения препятствуют участию команды в официальных соревнованиях. Поэтому в настоящее время сборная сосредоточена только на товарищеских играх.