Mostovoy: Armaniston – Portugaliya 0:3 bo‘ladi
2026 yilgi jahon chempionati saralash doirasida shanba kuni Armaniston va Portugaliya terma jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy ushbu uchrashuvning aniq hisobini bashorat qildi. Mostovoy fikricha, Roberto Martines boshchiligidagi jamoa uchta gol uradi va o‘z darvozasidan gol o‘tkazmaydi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Portugaliya terma jamoasi saralash bosqichida ishonchli start beradi. U jamoaning hisobda farq bilan g‘alaba qozonishini va ehtimol gol o‘tkazmasligini ta’kidladi.
Uning taxminiga ko‘ra, o‘yinning yakuniy hisob raqami 0:3 bo‘ladi. Armaniston va Portugaliya jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 6 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi.
Ushbu futbol uchrashuvi bo‘yicha voqealar rivojini matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Saralash o‘yinlari jahon chempionatiga yo‘llanma olish uchun muhim ahamiyatga ega.

Mostovoy: Армения – Португалия 0:3 будет
В рамках отбора на чемпионат мира 2026 года в субботу состоится матч между сборными Армении и Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный бывший футболист Александр Мостовой предсказал точный счет этой встречи. По мнению Мостового, команда под руководством Роберто Мартинеса забьет три гола и не пропустит ни одного.
По словам Мостового, сборная Португалии уверенно начнет отборочный этап. Он подчеркнул, что команда выиграет с разницей в счете и, возможно, не пропустит гол.
По его прогнозу, итоговый счет матча будет 0:3. Игра между сборными Армении и Португалии начнется 6 сентября в 19:00 по московскому времени.
Ход событий этого футбольного матча можно будет отслеживать в текстовой трансляции на портале LiveResult. Отборочные игры имеют важное значение для получения путевки на чемпионат мира.