Portuda yangi futbolchi ko‘rinishini o‘zgartirdi
Daniyalik futbolchi Viktor Froholdt yozda Portugaliyaning «Portu» klubiga o‘tgan, biroq u yerda Daniyaning osoyishta va tinch hayotidan farqli holda kutilmagan muammolarga duch kelgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliya futbol muxlislari juda jonli va faol bo‘lib, ular Viktorni tinchgina yurishga imkon bermayapti. Shu sababli, yosh yarim himoyachi shahar bo‘ylab erkin yurish uchun maxfiylikka rioya qilishi kerak bo‘lmoqda.
U hatto soch to‘qimasi sotib olib, ko‘rinishini o‘zgartirgan. Viktorning aytishicha, u shahar bo‘ylab osoyishta harakatlanish uchun bunday choraga murojaat qilgan, chunki mahalliy aholi futbolga juda qattiq berilib yashaydi va sevimli jamoa futbolchisini ko‘rganida hayajonga tushadi.
Ilgari u «Kopengagen» klubida o‘ynagan. Bu holat futbolchining yangi muhitga moslashishdagi qiyinchiliklarini ko‘rsatadi va uning shaxsiy hayotidagi o‘zgarishlarga sabab bo‘lmoqda.

В Порту изменился внешний вид нового футболиста
Датский футболист Виктор Фрохольт летом перешёл в португальский клуб «Порту», но там он столкнулся с неожиданными проблемами, в отличие от спокойной и мирной жизни в Дании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальские футбольные болельщики очень живые и активные, они не дают Виктору спокойно гулять. Поэтому молодому полузащитнику приходится соблюдать анонимность, чтобы свободно передвигаться по городу.
Он даже купил парик и изменил внешний вид. По словам Виктора, он прибег к такому шагу, чтобы спокойно передвигаться по городу, так как местные жители очень увлечены футболом и приходят в восторг, когда видят футболиста своей любимой команды.
Ранее он играл в клубе «Копенгаген». Эта ситуация показывает трудности футболиста в адаптации к новой среде и приводит к изменениям в его личной жизни.