Jerson Santosning transferi haqida agentlik izohi berildi
Zenit jamoasining yarim himoyachisi Jerson Santos Saudiya Arabistonining Al-Nasr klubiga qiziqish borligi haqida gap-so‘zlar tarqalmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu klubda mashhur futbolchi Krishtianu Ronaldu o‘ynaydi. Carlos Leite Sports agentligi, u yerda 28 yoshli futbolchi bilan ishlashadi, bu boradagi savollarga javob berdi.
Agentlik vakillari Saudiya Arabistonidan Jersonga qiziqish borligi haqidagi ma’lumotlarni shunchaki mish-mish deb atashdi. Jerson Santos joriy yil iyul oyida Flamengo klubidan Zenitga o‘tgan.
O‘shandan beri braziliyalik yarim himoyachi olti o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol yoki assist bilan hisobga kira olmadi. Transfermarkt sayti mutaxassislari Jersonning bozor qiymatini 25 million yevro deb baholamoqda.
Shu bilan birga, futbolchining kelajakdagi faoliyati va transferlari haqida rasmiy ma’lumotlar hozircha yo‘q. Zenit jamoasi va futbolchining o‘zi ham bu borada izoh bermagan.

Дано комментарий агентства по трансферу Жерсона Сантоса
Ходят слухи о заинтересованности клуба «Аль-Наср» из Саудовской Аравии в полузащитнике «Зенита» Жерсоне Сантосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом клубе играет известный футболист Криштиану Роналду. Агентство Carlos Leite Sports, работающее с 28-летним футболистом, ответило на вопросы по этому поводу.
Представители агентства назвали информацию о заинтересованности Жерсона со стороны Саудовской Аравии просто слухами. Жерсон Сантос перешёл в «Зенит» из «Фламенго» в июле этого года.
С тех пор бразильский полузащитник провёл шесть матчей, но пока не отметился голами или результативными передачами. Эксперты сайта Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Жерсона в 25 миллионов евро.
При этом официальной информации о будущем игрока и его трансферах пока нет. Ни «Зенит», ни сам футболист комментариев по этому поводу не давали.