Zyryanov Semakni yaxshi bilishini aytdi
Sankt-Peterburgning «Zenit» futbol klubi yangi boshqaruv raisi Konstantin Zyryanov klub bosh murabbiyi Sergey Semak bilan osonlik bilan muloqot o‘rnatish sabablari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zyryanovning aytishicha, u bosh murabbiyni juda yaxshi biladi, chunki ular bir vaqtlar klub va terma jamoada birga o‘ynaganlar. Bu esa o‘zaro tushunishni va hamkorlikni osonlashtiradi.
Sergey Semak «Zenit»ni yett yildan beri boshqarib kelmoqda va shu davr mobaynida klub bilan Rossiya chempionligi unvonini olgan. Joriy mavsumda esa «Zenit» yetti turdan so‘ng 12 ochko bilan beshinchi o‘rinda bormoqda va birinchi o‘rindan to‘rt ochko orqada qolmoqda.
Zyryanovning fikricha, murabbiy bilan yaqindan tanishlik va hamkorlik jamoa uchun ijobiy natijalar olib keladi. Bu esa kelgusida jamoaning muvaffaqiyatlarini yanada oshirishga yordam beradi.

Зырянов сказал, что хорошо знает Семака
Футбольный клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга новый председатель правления Константин Зырянов рассказал о причинах легкого установления контакта с главным тренером клуба Сергеем Семаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Зырянова, он очень хорошо знает главного тренера, так как они когда-то вместе играли в клубе и сборной. Это облегчает взаимопонимание и сотрудничество.
Сергей Семак руководит «Зенитом» уже семь лет и за это время клуб завоевал титул чемпиона России. В текущем сезоне «Зенит» после семи туров занимает пятое место с 12 очками и отстает от первого места на четыре очка.
По мнению Зырянова, близкое знакомство и сотрудничество с тренером принесут положительные результаты для команды. Это поможет в дальнейшем повысить успехи коллектива.