Kislyak: Duglas Santos Rossiya uchun yo‘qotish emas
Rossiya terma jamoasining sobiq himoyachisi Matvey Kislyak Braziliya terma jamoasi safida o‘ynayotgan Duglas Santos haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Santosning Rossiya terma jamoasida o‘ynamasligi katta yo‘qotish emas. Kislyakning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyada ko‘plab chap qanot himoyachilari bor va ular terma jamoada o‘ynashga haqlidir.
Duglas Santos 2024 yilda Rossiya fuqaroligini olgan bo‘lsa-da, oxir-oqibat Braziliya terma jamoasida o‘ynashga qaror qildi. Braziliya terma jamoasi besh karra jahon chempioni bo‘lib, 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani allaqachon qo‘lga kiritgan.
Shu sababli 31 yoshli himoyachi kelasi yil yozda o‘z vatani terma jamoasiga chaqirilishi mumkin. Duglas Santos «Zenit» klubida olti yildan beri o‘ynaydi va hozirda Sankt-Peterburg jamoasining sardori hisoblanadi.
Uning tajribasi va yetakchilik qobiliyati jamoa uchun katta ahamiyatga ega. Santosning faoliyati va kelajakdagi imkoniyatlari haqida ko‘plab fikrlar mavjud, biroq hozircha u Braziliya terma jamoasida ishtirok etmoqda.

Кисляк: Дуглас Сантос не является потерей для России
Бывший защитник сборной России Матвей Кисляк высказался о Дугласе Сантосе, который играет за сборную Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, отсутствие Сантоса в сборной России не является большой потерей. По словам Кисляка, в России много левых защитников, и они заслуживают играть в национальной команде.
Хотя Дуглас Сантос получил российское гражданство в 2024 году, в итоге он решил играть за сборную Бразилии. Сборная Бразилии является пятикратным чемпионом мира и уже получила путёвку на чемпионат мира 2026 года.
Поэтому 31-летний защитник может быть вызван в сборную своей родной страны следующим летом. Дуглас Сантос играет в клубе «Зенит» уже шесть лет и в настоящее время является капитаном команды из Санкт-Петербурга.
Его опыт и лидерские качества имеют большое значение для команды. Существует много мнений о его карьере и будущих возможностях, однако пока он выступает за сборную Бразилии.