Yozgi mavsumda “Krasnodar” jamoasiga qo‘shilgan yangi futbolchi Duglas Augusto, ilgari “Nant” klubida o‘ynagan, Rossiya va Fransiya chempionatlaridagi hakamlik faoliyatini taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Fransiyada ham hakamlar ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ygan, bu Rossiya Premer-ligasidagi holatga o‘xshaydi. CSKAga qarshi o‘yinda hakamlik yaxshi bo‘lmaganini ta’kidlagan futbolchi, hakam ushbu vaziyatlarni qayta ko‘rib chiqib, xulosalar chiqarib, ishini yaxshilashiga umid bildirgan.
Yarim himoyachi shuningdek, “armeyets”ga qarshi o‘yinda Jon Kordobaning maydondan haydalishiga rozi emasligini bildirdi. Hozirda “Krasnodar” Rossiya chempionatining turnir jadvalida 16 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda.
Futbolchilar va mutaxassislar jamoaning hozirgi natijalaridan mamnun bo‘lib, kelajakdagi o‘yinlarda ham muvaffaqiyat tilamoqda. Bu mavsumda jamoa o‘z o‘yin uslubi va jangovar ruhini namoyish etmoqda.

Дуглас Аугусто раскритиковал российских судей
В летнем сезоне новый футболист команды «Краснодар» Дуглас Аугусто, ранее игравший в клубе «Нант», сравнил судейство в чемпионатах России и Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, во Франции судьи также допускали множество ошибок, что похоже на ситуацию в Российской Премьер-лиге. Футболист отметил, что судейство в матче против ЦСКА было не лучшим, выразил надежду, что судья пересмотрит эти эпизоды, сделает выводы и улучшит свою работу.
Полузащитник также выразил несогласие с удалением Хона Кордобы в матче против «армейцев». В настоящее время «Краснодар» занимает первое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав 16 очков.
Футболисты и специалисты довольны текущими результатами команды и желают успехов в будущих матчах. В этом сезоне команда демонстрирует свой стиль игры и боевой дух.