Ispaniyaning “Saragos” jamoasi futbolchisi Senan Bakis Turkiyaning “Vanspor” klubiga o‘tishni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning Marca nashrining xabar berishicha, bu rad javobidan so‘ng Bakis klub rahbariyatidan tahdidlar olmoqda. Ularning aytishicha, “Vanspor” rahbariyati uning qarorini qattiq tanqid qilib, bosim o‘tkazmoqda.
Bakisning so‘zlariga ko‘ra, “Ular menga shartnoma loyihasini taqdim etganda, unda ba’zi bandlarda o‘zgartirishlar qilinganini ko‘rdim. Men bunday shartnomani imzolamayman, shuning uchun kelishuv amalga oshmadi.
‘Vanspor’ prezidenti bu holatga juda agressiv munosabatda bo‘ldi, menga baqirdi va agar shartnomani imzolamasam, oqibatlari bo‘lishini aytdi. Men o‘z huquqlarimni himoya qilish uchun sudga murojaat qilish huquqini saqlab qolaman,” dedi futbolchi.
Ma’lumot uchun, “Vanspor” joriy mavsumda Turkiya birinchi ligasida ishtirok etib, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi.

Футболист Сарагосы пожаловался на угрозы от Ванспора
Футболист испанской команды «Сарагоса» Сенан Бакис отказался переходить в турецкий клуб «Ванспор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации испанского издания Marca, после отказа Бакис получает угрозы от руководства клуба. По их словам, руководство «Ванспора» резко критикует его решение и оказывает давление.
По словам Бакиса, «Когда мне предоставили проект контракта, я увидел, что в некоторых пунктах были внесены изменения. Я не подпишу такой контракт, поэтому соглашение не состоялось.
Президент «Ванспора» отнесся к этому очень агрессивно, кричал на меня и сказал, что если я не подпишу контракт, будут последствия. Я сохраняю за собой право обратиться в суд для защиты своих прав», — сказал футболист.
Для справки, «Ванспор» в текущем сезоне участвует в первой лиге Турции и занимает девятое место в турнирной таблице.