Barselona Oriol Romeu bilan shartnomani bekor qildi
«Barselona» rasmiy saytida futbolchi haqida ma’lumot e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubi yarim himoyachi Oriol Romeu bilan shartnomani bekor qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. «Sine-granatoviy» jamoasi Romeuga o‘z faoliyati uchun minnatdorchilik bildirdi va kelajakdagi ishlarida muvaffaqiyat tiladi.
Oriol Romeu «Barselona»ning asosiy jamoasi tarkibida jami 39 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda bitta golli uzatma amalga oshirdi.
Hozirda 33 yoshli futbolchi erkin agent maqomida bo‘lib, yangi jamoa topishi mumkin. «Barselona» Ispaniya chempionatining so‘nggi uch turida yetti ochko jamg‘ardi.
Kataloniya jamoasi mamlakat chempioni maqomini saqlab qolmoqda. Futbolchilar va klub o‘rtasidagi hamkorlik doimo yuqori darajada bo‘lib, kelgusida ham muvaffaqiyatlarga erishish maqsad qilinmoqda.

Барселона расторгла контракт с Ориолом Ромеу
На официальном сайте «Барселоны» была опубликована информация о футболисте. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Каталонский клуб достиг соглашения о расторжении контракта с полузащитником Ориолом Ромеу. Команда «сине-гранатовых» поблагодарила Ромеу за его работу и пожелала успехов в будущем.
Ориол Ромеу провел в основном составе «Барселоны» всего 39 официальных матчей. В этих играх он сделал одну голевую передачу.
В настоящее время 33-летний футболист является свободным агентом и может найти новую команду. «Барселона» набрала семь очков в последних трех турах чемпионата Испании.
Каталонская команда сохраняет статус чемпиона страны. Сотрудничество между игроками и клубом всегда находится на высоком уровне, и в будущем ставятся цели на достижение новых успехов.