Dayer: Monakoda yosh iste’dodlar ko‘p va kuchli
Markaziy himoyachi Erik Dayer, bu yozda «Monako» jamoasiga qo‘shilganidan so‘ng, Fransiya klubi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu jamoada yosh iste’dodlarning ko‘pligini ta’kidladi va bunday muhitni ilgari «Sporting» klubida, Figudan, Ronaldu va Naniga o‘xshatdi. Dayerning so‘zlariga ko‘ra, atrofidagi yosh va energiyaga to‘la futbolchilar uni ham yoshlashtiradi.
Bu fikrlarni ingliz nashri The Telegraph keltirgan. Erik Dayer «Monako»ga bepul kelgan, chunki u oldin Myunxenning «Bavariya» klubidan ketgan edi.
Joriy mavsumda u Frantsiya birinchi ligasining uchta o‘yinida bitta gol urdi. Hozirda «Monako» jamoasi musobaqa jadvalida oltita ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.
Dayerning klubga qo‘shilishi jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. U yosh futbolchilar bilan birga o‘ynashdan mamnunligini bildirib, kelajakda yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Dayer: В Монако много молодых талантов и они сильные
Центральный защитник Эрик Дайер, присоединившийся к клубу «Монако» этим летом, поделился своими впечатлениями о французской команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил большое количество молодых талантов в этой команде и сравнил такую атмосферу с клубом «Спортинг», где играли Фигу, Роналду и Нани. По словам Дайера, футболисты вокруг него, полные молодости и энергии, также омолаживают его самого.
Эти слова приводит английское издание The Telegraph. Эрик Дайер пришёл в «Монако» бесплатно, так как ранее покинул мюнхенскую «Баварию».
В текущем сезоне он забил один гол в трёх матчах французской первой лиги. В настоящее время команда «Монако» занимает четвёртое место в турнирной таблице с шестью очками.
Присоединение Дайера к клубу сыграло важную роль в укреплении оборонительной линии команды. Он выразил удовлетворение игрой вместе с молодыми футболистами и поставил цель добиваться хороших результатов в будущем.