Munxenning “Bavariya” jamoasining yangi a’zosi Nikolas Jekson UEFA Chempionlar Ligasi yangi mavsumining musobaqa natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa “Chelsi”, “PSJ” va boshqa kuchli raqiblar bilan o‘ynashi kerak bo‘ladi. Jeksonning so‘zlariga ko‘ra, ular Chempionlar Ligasi doirasida yaxshi natijalarga erishishga harakat qiladilar.
Yozgi transfer oynasida hujumchi “Chelsi”dan Munxenning “Bavariya” jamoasiga ijaraga o‘tgan. Tomonlar o‘rtasidagi mehnat shartnomasi bir yil davom etadi.
O‘tgan mavsumda Jekson Angliya Premer Ligasi doirasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘z hisobiga o‘nta gol kiritdi va beshta golli uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shilishi jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.
Jeksonning tajribasi va mahorati “Bavariya” uchun muhim omil bo‘ladi. Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalar ko‘rsatishga intiladi.

Джексон оценил выступление «Баварии» в Лиге чемпионов
Новый игрок мюнхенской «Баварии» Николас Джексон высказался о результатах нового сезона Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команде предстоит играть с «Челси», «ПСЖ» и другими сильными соперниками. По словам Джексона, они будут стремиться добиться хороших результатов в рамках Лиги чемпионов.
В летнее трансферное окно нападающий перешёл в аренду из «Челси» в мюнхенскую «Баварию». Трудовой договор между сторонами рассчитан на один год.
В прошлом сезоне Джексон провёл 30 матчей в Английской Премьер-лиге, забив десять голов и отдав пять результативных передач. Ожидается, что его присоединение усилит атакующую линию команды.
Опыт и мастерство Джексона станут важным фактором для «Баварии». Команда стремится показать высокие результаты в новом сезоне.