Djikiya maqsadi terma jamoaga qaytishdir
Futbol agenti Vladimir Kuzmichyov, himoyachi Georgiy Djikiya manfaatlarini himoya qiluvchi, Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning yaqinda aytgan so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin Djikiya yaxshi o‘yin ko‘rsatgan taqdirda terma jamoaga qaytishi mumkinligini aytdi. Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, Djikiyaning hozirgi maqsadi avvalgi darajasiga qaytish va milliy jamoa uchun zarurligini isbotlashdir.
Bu fikrlarni Valeriy Georgiyevichdan eshitish yoqimli. Djikiya 2023 yildan buyon terma jamoaga chaqirilmagan.
Uning hisobida Rossiya terma jamoasi safida 44 ta o‘yin va 2 ta gol bor. Hozirgi mavsumda 31 yoshli futbolchi erkin agent sifatida Turkiyaning “Antalyaspor” klubiga o‘tgan.
Jamoa hozir yettinchi o‘rinda turibdi. Djikiya 4 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta ogohlantirish olgan.

Цель Джикии — возвращение в сборную
Футбольный агент Владимир Кузьмичёв, представляющий интересы защитника Георгия Джикии, прокомментировал недавние слова главного тренера сборной России Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин заявил, что Джикия может вернуться в сборную, если покажет хорошую игру. По словам Кузьмичёва, нынешняя цель Джикии — вернуться к прежнему уровню и доказать свою необходимость национальной команде.
Приятно слышать такие слова от Валерия Георгиевича. Джикия не вызывался в сборную с 2023 года.
На его счету 44 игры и 2 гола за сборную России. В нынешнем сезоне 31-летний футболист перешёл в турецкий клуб «Антальяспор» в статусе свободного агента.