Lion yosh futbolchisi o‘ldirishda hibsga olindi
Mahalliy politsiya mashhur klubning yoshlar akademiyasida faoliyat yurituvchi 13 yoshli o‘smirni 16 yoshli yigitni o‘ldirishda gumon qilib hibsga oldi. Bu voqea o‘tgan yakshanba kuni sodir bo‘ldi.
Jabrlanuvchi bel sohasidan pichoq bilan jarohat olgan va shifokorlar unga yordam berishga harakat qilishgan, biroq uning hayotini saqlab qolish imkoni bo‘lmadi. Hodisa shahar shimoliy qismida ro‘y bergan, deb xabar beradi ispan nashri Marca.
Jabrlanuvchining ismi oshkor qilinmagan, ammo uning taxallusi Chems Z sifatida ma’lum bo‘lgan va shu orqali jamoatchilik voqea kim haqida ekanini tezda anglab yetgan. Hozirda tergovchilar asosiy dalil — o‘ldiruvchi pichoqni qidirish bilan shug‘ullanmoqda.
Lion klubi rasmiylari hozircha bu masala yuzasidan izoh bermayapti. Ushbu voqea yoshlar orasida jinoyatlarning oldini olish va xavfsizlikni ta’minlash zarurligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.
Politsiya va sud organlari voqeaning barcha jihatlarini o‘rganib, adolatli qaror qabul qilish ustida ishlamoqda. Jamoatchilik ham mazkur holatga jiddiy e’tibor qaratmoqda.

Lion молодой футболист арестован по обвинению в убийстве
Местная полиция задержала 13-летнего подростка, который занимается в академии молодёжного клуба, по подозрению в убийстве 16-летнего юноши. Это событие произошло в прошлое воскресенье.
Потерпевший получил ножевое ранение в область поясницы, врачи пытались ему помочь, но спасти его жизнь не удалось. Инцидент произошёл в северной части города, сообщает испанское издание Marca.
Имя потерпевшего не раскрывается, однако его прозвище известно как Chems Z, и благодаря этому общественность быстро поняла, о ком идёт речь. В настоящее время следователи занимаются поиском основного доказательства — ножа-убийцы.
Официальные представители клуба Лион пока не дают комментариев по этому вопросу. Этот случай вновь подчёркивает необходимость предотвращения преступлений среди молодёжи и обеспечения безопасности.
Полиция и судебные органы изучают все обстоятельства происшествия и работают над вынесением справедливого решения. Общественность также уделяет этому случаю серьёзное внимание.