Sobiq «Inter» futbolchisi Xavyer Dzanetti jamoa haqidagi esdaliklari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Inter» jamoasida 1995 yildan 2014 yilgacha faoliyat yuritgan. Ushbu davr mobaynida Dzanetti jami 858 o‘yin o‘tkazib, 21 ta gol urdi va 37 ta golga uzatma berdi.
U o‘sha davrda jamoa uchun muhim o‘rin tutganligini ta’kidladi. Dzanettining so‘zlariga ko‘ra, «Ronaldoni Moratti davridagi eng muhim sotib olish deb hisoblayman.
U jamoaga katta quvonch olib keldi». Murabbiylar haqida gapirarkan, u B’yanki uslubi juda hayratlanarli bo‘lganini aytdi.
«U meni kabinetida sigara va karta to‘plami bilan kutib olib, qaysi pozitsiyada o‘ynashni xohlayotganimni so‘radi», dedi Dzanetti. Shuningdek, u Simoni murabbiyni barcha uchun ota kabi deb atadi.
Keyin esa Mourinyu kelib, yangi uslublarni joriy qilgan. Jamoa safidagi eng yaqin do‘stlari sifatida u Kordobani, Jorkaeffni va Samorano ismli futbolchilarni esladi.
Eng yoqimlisi esa Maykon bo‘lgan. Xavyer Dzanetti «Inter» jamoasida uzoq yillar davomida xizmat qilib, o‘zining professionalligi va sadoqati bilan muxlislar qalbida chuqur iz qoldirdi.

Дзанетти рассказал о самых ярких воспоминаниях в «Интер»
Бывший футболист «Интера» Хавьер Дзанетти поделился воспоминаниями о команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выступал за «Интер» с 1995 по 2014 год. За это время Дзанетти провёл в общей сложности 858 матчей, забил 21 гол и отдал 37 результативных передач.
Он подчеркнул, что в тот период занимал важное место в команде. По словам Дзанетти, «Роналду считаю самой важной покупкой при Морратти.
Он принес команде огромное удовольствие». Говоря о тренерах, он отметил, что стиль Бианки был очень впечатляющим.
«Он встретил меня в своём кабинете с сигаретой и колодой карт и спросил, на какой позиции я хочу играть», — рассказал Дзанетти. Также он назвал тренера Симони отцом для всех.
Позже пришёл Моуринью и внедрил новые стили. Среди самых близких друзей в команде он вспомнил Кордобу, Жоркаэфа и Саморано.
Самым приятным был Майкон. Хавьер Дзанетти долгие годы служил в «Интере», оставив глубокий след в сердцах болельщиков своей профессиональностью и преданностью.