Mbappe Chempionlar Ligasida Realni qo‘llaydi
Madridning «Real» jamoasining fransuz hujumchisi Kilian Mbappe Chempionlar Ligasi g‘olibi kim bo‘lishi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U doimo «Real» Madrid jamoasini qo‘llab-quvvatlashini aytdi. Yevropada ko‘plab kuchli jamoalar borligini ta’kidlab, o‘tgan yilgi yangi formatdagi musobaqada buni aniq ko‘rish mumkinligini ma’lum qildi.
Bu yilgi musobaqa yanada qiziqarli o‘tishini aytdi. O‘tgan mavsum Chempionlar Ligasi g‘olibi birinchi marta ushbu unvonga ega bo‘lgan «PSJ» jamoasi bo‘ldi.
Yevropaning eng nufuzli kubogi yangi mavsumi 16 sentyabrda boshlanadi. Birinchi turda «Real» Madrid o‘z maydonida «Marsel» jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Ushbu musobaqa futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otadi va jamoalar o‘z kuchini sinaydi.
Chempionlar Ligasi har yili eng yaxshi futbolchilar va jamoalarni birlashtiradi hamda yuqori darajadagi raqobatni ta’minlaydi.

Мбаппе поддержит Реал в Лиге чемпионов
Французский нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе ответил на вопрос о том, кто станет победителем Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что всегда поддерживает команду «Реал» Мадрид. Отметив, что в Европе много сильных команд, он подчеркнул, что это можно ясно увидеть в новом формате турнира, введённом в прошлом году.
Он сказал, что нынешний турнир будет ещё более интересным. В прошлом сезоне победителем Лиги чемпионов впервые стала команда «ПСЖ».
Самый престижный кубок Европы нового сезона начнётся 16 сентября. В первом туре «Реал» Мадрид примет на своём поле команду «Марсель».
Матч начнётся в 22:00 по московскому времени. Этот турнир вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и команды проверят свои силы.
Лига чемпионов ежегодно объединяет лучших игроков и команды, обеспечивая высокий уровень конкуренции.