Fenerbahche prezidenti Mourinyu iste’fosini tushuntirdi
U so‘nggi mavsum yakunida jamoaning o‘yin uslubini yanada ustunroq qilish zarurligini ta’kidlagan. Ali Kochning aytishicha, jamoa 99 ochko to‘plashi va shuningdek, 99 ta gol urishi lozim edi.
«Benfika»ga qarshi o‘yinda mag‘lubiyat normal holat bo‘lishi mumkin, ammo o‘yinning qanday yakunlanganligi qabul qilib bo‘lmas edi. Bu holat jamoaning o‘yinida hech qanday o‘zgarish yo‘qligini ko‘rsatdi.
Joze Mourinyu 2024 yildan 2025 yilgacha «Fenerbahche»ni boshqargan, ammo uning rahbarligida klub hech qanday sovrin qo‘lga kiritolmadi. Shu sababli, klub rahbariyatining qarori bilan murabbiy lavozimidan ozod etildi.

Президент Фенербахче объяснил отставку Моуринью
Али Коч, президент клуба «Фенербахче», объяснил причины отставки Жозе Моуринью с поста главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул необходимость сделать стиль игры команды более эффективным к концу последнего сезона. По словам Али Коча, команда должна была набрать 99 очков и забить 99 голов.
Поражение в матче против «Бенфики» может быть нормальным явлением, однако то, как закончилась игра, было неприемлемо. Эта ситуация показала отсутствие каких-либо изменений в игре команды.
Жозе Моуринью руководил «Фенербахче» с 2024 по 2025 год, но под его руководством клуб не завоевал ни одного трофея. По этой причине тренер был освобожден от должности по решению руководства клуба.