Zidan Fenerbahchening yangi bosh murabbiyi bo‘ldi
Ma’lumotlarga ko‘ra, Zinedin Zidan «Fenerbahche» futbol klubining yangi bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin. Klub rahbariyati yozda jamoani sezilarli darajada kuchaytirganidan so‘ng, Zidan bilan dastlabki kelishuvga erishgan.
53 yoshli murabbiy maosh va shart-sharoitlar bo‘yicha muzokaralar yakunlangach, Turkiyaga ko‘chib o‘tadi, deb xabar beradi Sabah Spor nashri. Eslatib o‘tamiz, yaqinda «Fenerbahche» jamoasi bosh murabbiyi Joze Mourinyo bilan xayrlashdi.
Bu qaror Stambul «kanarichkalari» Chempionlar Ligasi saralash bosqichida «Benfika»ga yutqazgach qabul qilindi. Oldinroq matbuotda Zinedin Zidan Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Deshamning o‘rnini egallashni rejalashtirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Desham ushbu lavozimni 2026 yilgi jahon chempionati yakunida tark etishi kutilmoqda. Bu yangiliklar futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Зидан стал новым главным тренером Фенербахче
По данным, Зинедин Зидан может стать новым главным тренером футбольного клуба «Фенербахче». Руководство клуба после значительного усиления команды летом достигло предварительной договорённости с Зиданом.
53-летний тренер переедет в Турцию после завершения переговоров по зарплате и условиям, сообщает издание Sabah Spor. Напомним, недавно команда «Фенербахче» попрощалась с главным тренером Жозе Моуринью.
Это решение было принято после поражения «канареек» из Стамбула в квалификации Лиги чемпионов от «Бенфики». Ранее в прессе распространялись сообщения о том, что Зинедин Зидан планирует занять место главного тренера сборной Франции, которое сейчас занимает Дидье Дешам.
Ожидается, что Дешам покинет эту должность после чемпионата мира 2026 года. Эти новости вызывают большой интерес среди футбольных болельщиков.