Lamin Yamal beshta o‘yinda yetti golga ta’sir ko‘rsatdi
«Barselona» va Ispaniya terma jamoasi hujumchisi Lamin Yamal joriy mavsum boshidan buyon ajoyib natijalar ko‘rsatmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli futbolchi yozdan beri klub va milliy jamoa safida o‘tkazilgan beshta o‘yinda kamida bitta golga bevosita ta’sir ko‘rsatdi. U La Liga boshlang‘ich uchta o‘yinida ikki gol urib, ikki golga uzatma berdi.
Terma jamoada esa Jahon chempionati 2026 saralash o‘yinlarining ikki uchrashuvida uch marta golga uzatma berib, jamoadoshtlariga yordam berdi. Shu tariqa, jami beshta o‘yinda Lamin Yamal yetti marta samarali harakatda bo‘ldi.
Bugungi Turkiya terma jamoasi bilan o‘yinda u ikki golga uzatma amalga oshirdi va 73-daqiqada maydonni tark etdi. Uning faoliyati yosh futbolchilar orasida alohida e’tiborga loyiqdir.

Ламин Ямал оказал влияние на семь голов в пяти матчах
Нападающий «Барселоны» и сборной Испании Ламин Ямал демонстрирует выдающиеся результаты с начала текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний футболист с лета в составе клуба и национальной команды в пяти сыгранных матчах напрямую повлиял как минимум на один гол. В первых трёх матчах Ла Лиги он забил два гола и отдал две голевые передачи.
В сборной же в двух матчах отборочного турнира чемпионата мира 2026 года он трижды ассистировал, помогая своим партнёрам по команде. Таким образом, в общей сложности в пяти матчах Ламин Ямал был причастен к семи результативным действиям.
В сегодняшнем матче со сборной Турции он сделал две голевые передачи и покинул поле на 73-й минуте. Его деятельность заслуживает особого внимания среди молодых футболистов.