Bilbao "Atletika" jamoasi va Ispaniya terma jamoasi hujumchisi Niko Uilyams Turkiya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli futbolchi "Qizil ilonlar"ning asosiy tarkibida maydonga tushdi va o‘yinning 6-daqiqasida Pedriga gol urishga yordam berdi. Ammo birinchi bo‘lim yakunlanishidan oldin Luis de la Fuente Uilyamsni almashtirishga majbur bo‘ldi, chunki futbolchi o‘yinni davom ettira olmadi.
Uning o‘rniga maydonga Ferran Torres tushdi. Shu paytgacha ispanlar hisobda 3:0 oldinda edi.
LiveResult.ru saytida Turkiya va Ispaniya terma jamoalari o‘rtasidagi 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yini matnli translyatsiyasi olib borilmoqda. Hozirda ikkinchi bo‘lim boshlandi.
Ushbu o‘yin jahon chempionatiga yo‘llanma olish uchun muhim bahslardan biridir va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Нико Уильямс получил травму, сборная Испании ослабла
Нападающий команды «Атлетик» из Бильбао и сборной Испании Нико Уильямс получил травму в матче против сборной Турции. Об этом сообщил Euro-football.ru.
23-летний футболист вышел в основном составе «Красных змей» и на 6-й минуте помог Педри забить гол. Однако до конца первого тайма Луис де ла Фуэнте был вынужден заменить Уильямса, так как игрок не смог продолжить игру.
Вместо него на поле вышел Ферран Торрес. К этому моменту испанцы вели в счёте 3:0.
На сайте LiveResult.ru ведётся текстовая трансляция отборочного матча чемпионата мира 2026 года между сборными Турции и Испании. В настоящее время начался второй тайм.
Этот матч является одним из важных поединков за путёвку на чемпионат мира и вызывает большой интерес у болельщиков.