Pioli: Skudetto menga o‘zgacha ta’sir qilmagan
Italiya murabbiyi Stefano Pioli o‘z vataniga qaytdi va «Fiorentina» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U avval ham ushbu klubda o‘ynagan va murabbiylik qilgan. Pioli ayniqsa 2022 yilni eslaydi, o‘sha yili u «Milan» jamoasini Italiya chempionatida g‘alabaga olib chiqdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, o‘sha chempionlik unvoni uni o‘zgartirmagan, garchi ko‘pchilik boshqacha fikrda bo‘lishi mumkin edi. Pioli ta’kidlaganidek, g‘alaba qozonish va buning qadrlanishi har doim yoqimli.
«Milan» uzoq vaqt davomida chempionlikni qo‘lga kiritmagan edi. Biroq faqat g‘alaba qozonadigan murabbiyni yutqazuvchi deb hisoblash noto‘g‘ri bo‘ladi.
Murabbiy kutilgan natijalarni berayotgan bo‘lsa, hatto chempionlikni qo‘lga kiritmasa ham, bu ham g‘alaba hisoblanadi. Ushbu fikrlarni Pioli filosofik ohangda bayon qilgan va ularning so‘zlari pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan.

Пиоли: Скудетто не оказал на меня особого влияния
Итальянский тренер Стефано Пиоли вернулся на родину и был назначен главным тренером команды «Фиорентина». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Ранее он уже играл и тренировал в этом клубе. Пиоли особенно вспоминает 2022 год, когда он привёл команду «Милан» к победе в чемпионате Италии.
По словам тренера, тот титул чемпиона не изменил его, хотя многие могли думать иначе. Как отметил Пиоли, побеждать и быть оценённым всегда приятно.
«Милан» долгое время не завоёвывал чемпионство. Однако считать тренера, который побеждает, проигравшим — неправильно.
Если тренер достигает ожидаемых результатов, даже не завоевав чемпионство, это тоже считается победой. Эти мысли Пиоли выразил в философском ключе, и их слова приведены на сайте pianetamilan.it.