Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi va Qozog‘iston terma jamoasi himoyachisi Nuraly Alip UEFA Chempionlar ligasining uy o‘yinlaridan birida ishtirok etadigan Olmaotadagi «Qayrat» jamoasining o‘yini uchun rejalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Real»ga borolmasligini aytdi, lekin imkon topsa dekabr oyida o‘yinga borishni xohlashini ta’kidladi. Alipning so‘zlariga ko‘ra, raqiblar kuchli va taniqli jamoalardan bo‘lib, bu o‘yinni qiziqarli qiladi.
Esda tutish kerakki, sentyabr oyida «Qayrat» «Real» bilan 30-kunda o‘yin o‘tkazadi. Oktabrda Qozog‘iston klubi «Pafos»ni qabul qiladi, dekabrda «Olimpiakos» bilan, yanvarda esa «Bryugge»ga qarshi o‘ynaydi.
Shuningdek, «Qayrat» Qozog‘iston tarixida Chempionlar ligasining final bosqichiga yo‘llanmani saralash bosqichidan o‘tib olgan ikkinchi klub hisoblanadi. Bu yutuq mamlakat futboli uchun muhim ahamiyatga ega.
Jamoaning xalqaro maydondagi muvaffaqiyatlari yosh futbolchilarga ilhom manbai bo‘lmoqda. Ularning o‘yinlari mamlakat futbolining darajasini yanada oshirishga xizmat qiladi.

Нуралы Али хочет поехать на Лигу чемпионов в Алматы
Защитник петербургского «Зенита» и сборной Казахстана Нурали Алипов поделился планами на матч команды «Кайрат» из Алматы, которая примет участие в домашних играх Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не сможет поехать на матч с «Реалом», но если появится возможность, хотел бы посетить игру в декабре. По словам Алипа, соперники — сильные и известные команды, что делает этот матч интересным.
Стоит напомнить, что в сентябре «Кайрат» сыграет с «Реалом» в 30-м туре. В октябре казахстанский клуб примет «Пафос», в декабре сыграет с «Олимпиакосом», а в январе встретится с «Брюгге».
Кроме того, «Кайрат» стал вторым клубом в истории Казахстана, который прошёл квалификацию и получил путёвку в финальную стадию Лиги чемпионов. Это достижение имеет большое значение для футбола страны.
Международные успехи команды служат источником вдохновения для молодых футболистов. Их игры способствуют дальнейшему повышению уровня футбола в стране.